NMS2001-I-ohjausyksikkö
Lyhyt kuvaus:
Ilmaisimen tyyppi:Lineaarinen lämpöilmaisin kiinteällä hälytyslämpötilalla
Käyttöjännite:24 V tasavirta
Sallittu jännitealue:20 V – 28 V tasavirta
Valmiustilavirta≤60 mA
Hälytysvirta≤80mA
Hälytyksen nollaus:Katkaisun nollaus
Tilan ilmaisin:
1. Vakaa virransyöttö: vihreä merkkivalo vilkkuu (taajuus noin 1 Hz)
2. Normaali toiminta: Vihreä merkkivalo palaa jatkuvasti.
3. Kiinteän lämpötilan palovaroitin: Punainen merkkivalo palaa jatkuvasti
4. Vika: Keltainen merkkivalo palaa jatkuvasti
Käyttöympäristö:
1. Lämpötila: –10 °C – +50 °C
2. Suhteellinen kosteus ≤95%, ei tiivistymistä
3. Ulkokuoren suojausluokka: IP66
Tuotetiedot
NMS2001-I voi valvoa havaitun alueen palohälytystä, katkoksia ja oikosulkuja jatkuvasti ja näyttää kaikki tiedot merkkivalolla. NMS2001-I nollautuu virran katkaisun ja käynnistyksen jälkeen palohälyttimen lukitustoiminnon ansiosta. Vastaavasti vikahälytystoiminto voidaan nollata automaattisesti vian korjauksen jälkeen. NMS2001-I saa virtansa 24 V:n tasavirrasta, joten kiinnitä huomiota tehokapasiteettiin ja virtajohtoon.